Ez egy nehéz kérdés. Ideális esetben a pár tudatosan készül fel a baba projektre. Tervezés alatt nagyon nem arra gondolok, hogy milyen lesz majd a babaszoba bútorzata. Ez a "ráér eldönteni" kategória.

A felkészülésen a testi és lelki felkészülésre gondolod. Most következzen az elmélet, mert a gyakorlat teljesen más képet mutat!!!

A helyes döntés akkor hozható meg, ha teljes tudatában van a pár, hogy mire vállalkozik. A legjobb ha rokonságban szétnéznek, például figyelemmel követik a egy friss kismama-kispapa pár életének alakulását. Elsőnek ez furcsának tűnhet, pedig nagyon is jó ötlet. Át kell az agyat állítani az én és a ketten helyett, a mi és a hárman módra. De ehhez meg kell ismerni az új helyzetet más példáján keresztül.

Szintén az ideális esetet nézve a leendő szülők között összhang és egyetértés szükséges. Vagyis valójában nem szükséges, de ez lenne a babának a legjobb. Sajnos erre vonatkozólag nem találtam hiteles felméréseket, de hiszek abban, hogy ha a szülői pár kiegyensúlyozott a baba is nagyobb eséllyel lesz kiegyensúlyozott. A baba várás és az erre való felkészülés tökéletes időszak a felek közötti súrlódások eltüntetésére, kapcsolat elmélyítésére. De ez ne cél legyen, a baba nem képes működővé tenni rossz kapcsolatot. Ez eszköz inkább, amely a boldogabb család alapítást szolgálja.

Testi felkészülés. Ha gyereket szeretne az ember, akkor igenis törekszik arra, hogy minden a lehető legoptimálisabb legyen. A női felkészülés minden könyvben benne van (fogamzásgátló hónapokkal korábbi abbahagyása, megfelelő kondíció megszerzése, babavédő vitamin fogantatás előtti szedése, dohányzás abbahagyása stb.). De szerintem a leendő kispapának is fel kell készülni. Elsősorban azzal, hogy abbahagyja a dohányzást, minimalizálja az alkohol bevitelt. Így állítható elő a legjobb minőségű "alapanyag" amivel hozzá kell járuljon a projekthez. Ezenkívül érdemes neki is fitt kondícióba kerülni. Jó állóképességgel sokkal könnyebb éjszaka fel-fel kelni a sírásra. S ráadásul a kismama megnövekedett kalória bevitel sokszor meglátszik a kispapán is. ("Ha ő is eszik még én is eszem"). A kismamának szüksége van plusz kalóriákra, a kispapának nincs!

Ha kész a felkészülés, akkor jöhet az ovuláció kiszámolása, pár nap önmegtartóztatás és a fogantatás.

De ez a valóságban nem így működik. Sokszor nem jön össze annak aki nagyon szeretné. S néha oda is becsúszik ahol nem várják.

A bejegyzés trackback címe:

https://kezdokispapa.blog.hu/api/trackback/id/tr125653068

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása